Hem

Föreningens Seniorsurf@re träffades digitalt med koppling till TV2 programmet Seniorsurf@rna tidigare i år. Dessa träffar fortsätter, nu som då, torsdag eftermiddag kl 1400 med start den 8/4.

Planerna är att träffarna börjar med ett ”Tema för dagen” och avslutas därefter med öppen diskussion. Teman kommer att meddelas efterhand, oftast med inriktning på frågor om IT, datorer, mobiltelefoner, surfplattor och olika program / appar. Första träffen är ett undantag i den meningen att den inleds med en diskussion om föreningens framtid.

Välkommen att vara med och registrera dig genom att klicka på följande länk. Du fyller i namn och e-postadress och avslutar med ett klicka på "Register".

 https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZItf-6pqzMvHdSejMm5DOqcKPGJWseIarec

Då kommer det upp en kvitteringssida från Zoom på skärmen och du kan stänga din webbläsare.

Du har då också fått ett e-post meddelande till den e-postadress du angav vid registreringen. Meddelandet innehåller länken som används för att delta i Zoommötet. Klicka på länken under "Click Here to Join" för att starta Zoom och delta i mötet.

Spara e-postmeddelandet med länken, den gäller kommande torsdagar också.

 

Seniorsurf@re-Gruppen.