Arkiv

Det är alltid lika trevligt att hälsa nya medlemmar välkomna i vår förening, menade Bibbi, föreningens medlemsansvarig, vid årets första informationsmöte. En del var tydligen nygamla, som återkommit till "fadershuset" efter en tids frånvaro. Men alla är naturligtvis lika välkomna.Det var ett välmatat möte med mycket info att ta till sig, med allt ifrån lite glimtar från SeniorNets första tid, till hårda fakta om verksamheten. Vi har ju många strängar på vår lyra, kurser, IT-träffpunkt, Öppet hus, medlemsmöte, utflykter mm. Det mesta hittar du här på hemsidan. 
En kaffepaus hanns också med, innan det avslutades med ett besök i kurslokalen, för alla som ville det.


Under fikapausen passade några på att bekanta sig med kommande kurskamratet.

Här är Bibbi i bakgrunden, men annars var hon verkligen i rampljuset.